تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

<-PostTitle->

اگر چه قيمت تور گرجستان بسيار مناسب است با اين حال بسياري ترجيح ميدهند با ماشين خود سفر به گرجستان را تجربه كنند . در هر دو صورت كشور گرجستان با فرهنگ غذايي آشنا و مردم مهمان نواز مكان بسيار مناسبيي براي تور نوروزي است . شرايط سفر به گرجستان بسيار آسان است و كافي است گواهي نامه بين المللي و يك نقشه گرجستان و ويزاي گرجستان داشته باشيد تا با ماشين خود به اين كشور سفر كنيد .

گرچه به مسافران تور گرجستان توصيه مي شود كه دارايي هاي باارزش خود را در كوپه و در زير صندلي/تخت قرار دهند و هيچگاه كوپه را بدون محافظ رها نكنند. همچنين توصيه مي شود كه از قفل بودن و بسته بودن دربب كوپه از داخل اطمينان حاصل كنند.

مسافراني كه قصد دارند در سراسر گرجستان رانندگي كنند بايد به اين نكته توجه كنند كه مقررات در اين كشور مبني بر اينست كه هيچ درصدي از الكل نبايد در خون فرد در هنگام رانندگي وجود داشته باشد. رانندگي كردن با هر اندازه الكلي در خون بيش از صفر درصد يك جرم محسوب مي شود.  

در گرجستان بدون در اختيار داشتن تخصص بومي، تهيه سوخت مي تواند بسيار دشوار باشد. البته يادگيري زبان گرجستان در اين مورد بسيار كمك خواهد كرد . وقتي در حال رانندگي خارج از پايتخت هستيد، بايد از قبل ذخيرهه  سوخت كافي تهيه كرده باشيد. به علاوه نقشه هاي جاده اي و تابلوهاي راهنماي قابل اطميناني وجود ندارند.

رانندگي در پايتخت گرجستان به دليل جاده هاي تعمير نشده و وسايل نقليه فرسوده مي تواند بسيار خطرناك باشد. نورپردازي و علامتگذاري ها اغلب غيراصولي هستند و با اينكه قوانين و مقررات رانندگي مشخصي وجود دارندد اما اغلب ناديده گرفته مي شوند. به توريست ها توصيه مي شود در جاده ها دقت زيادي داشته باشند.

جمهوري گرجستان بيشترين كوه هاي صخره اي را در روي زمين در خود جاي داده است و شرايط سخت آب و هوايي را تجربه مي كند. رانندگاني كه به دور از تفليس گرجستان به ماجراجويي مي پردازند بايد از مجهز بودنن  وسيله نقليه خود براي مواجه با هرگونه شرايط دشوار اطمينان داشته باشند.

در زمستان و در ارتفاعات در تمام مدت سال، بارش برف هميشگي است. باران هاي سنگين و سيل آسا معمولا بر روي جاده ها و پل ها تاثير مي گذارند. اين عوامل حتي اگر مسافرت را غيرممكن هم نكنند، قطعا آن را كمي دشوارتر مي كنند، به خصوص در مناطق دور افتاده.

منبع : توصيه هاي مفيد براي سفر به گرجستان، چگونه در امان باشيم؟ (بخش سوم)


امتیاز :

بازدید : 13

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/28  | ۰۷ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

امن ترين و محتمل ترين راه براي ورود به تور گرجستان از طريق مسير هوايي است. با وجود كشمكش هاي اخير، فرودگاه ها از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند و پروازهاي ارزان قيمت زيادي از تركيه و ديگر كشورهاي اروپا به تور گرجستان وجود دارند. به علاوه از تركيه، روسيه و اوكراين نيز مي توان توسط كشتي هايي FERRY و از طريق درياي سياه به تور گرجستان وارد شد.

بهترين و امن ترين راه سفر به تور گرجستان :

با اتوبوس نيز مي توان از استانبول به ترابزون (۱۸ساعت) و تفليس (۳۰ساعت) سفر كرد. در گذشته تور با اتوبوس در سراسر تور گرجستان دشوار بود. اتوبوس ها از رده خارج و كندرو بودند. اما همه آنها تعويض شدهه اند و امروز اتوبوس هاي جديد و خوبي بين تفليس و تلاوي در تردد هستند. ميني بوس ها نيز جايگزين هاي سريعيي هستند اما رزرو كردن آنها از قبل ممكن نيست.

در تور گرجستان ميني بوس ها زماني حركت مي كنند كه ظرفيتشان تكميل شده باشد و مستقيم به سمت مقصد خود حركت مي كنند. يكي از توصيه هايي كه به توريست هاي تور گرجستان مي شود اينست كه بين ساعتهاي ۸ الي ۹ صبح در ايستگاه ها حضور داشته باشند. در ساعات بعدي روز به دليل اينكه تعداد افرادي كه قصد سفر دارند كاهش مي يابد، تكميل شدن ظرفيت اتوبوس زمان بيشتري لازم دارد و احتمال اينكه زمان انتظار طولاني تر شود بيشتر است.

در چنين مواقعي يك توريست بهتر است به دنبال يك تاكسي گروهي باشد كه تنها ۴ يا ۵ مسافر سوار مي كند. البته ممكنست كمي گران تر باشد اما به نظر مي رسد استفاده از اين نوع حمل و نقل مي تواند كمي سريع تر باشد.

سفر با قطار در تور گرجستان چندان تفاوتي با اغلب كشورهاي ديگر جهان ندارد. مانند بسياري از تورهاي اروپا ، گزارشاتي از حملات و دزدي هم در داخل قطارها و هم در اطراف ايستگاه راه آهن اصلي در تفليس دريافت شدهه است. تمام قطارها بايد از قبل رزرو شوند.

امروزه دولت تور گرجستان توانسته است نظمي بر سيستم راه آهن كه پيش تر با كمبود سوخت، حملات مسلحانه در قطارها و نابودي خطوط راه آهن و پل ها مواجه بوده است،  حاكم كند.

منبع : توصيه هاي مفيد براي سفر به گرجستان، چگونه در امان باشيم؟ (بخش دوم)


امتیاز :

بازدید : 23

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/22  | ۰۷ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

موقعيت جغرافيايي تور گرجستان، آن را به مهمترين شاهراه ترانزيت تجاري بدل كرده است. در روزگاران قديم اين منطقه يك ايستگاه خيلي مهم در ميان مسير جاده ابريشمي مشهور بود كه چين را به اروپا متصل مي كرد.

اخيرا اقتصاددانان گرجي پيشنهاد از سرگيري مجدد اين نقش باستاني را مطرح كرده اند. اين جمهوري امروزه به عنوان مركز حمل و نقل و ارتباطات مي تواند يك "كانال سوئز خشك" براي صادر كردن نفت ايران به سرتاسر قفقاز باشد.

سيستم حمل و نقل گرجستان :

زمانيكه اين كشور در سال ۱۹۹۱ استقلال يافت، سيستم حمل و نقل بسيار توسعه يافته اي را در اختيار داشت. تفليس، پايتخت تور گرجستان، از قرن نوزدهم تا كنون مركز اصلي شاهراه ارتباطي در سراسر قفقاز بوده است. چهار شاهراه اصلي در جهت هاي مختلف، تور تفليس را به ديگر نقاط جهان متصل مي كند.

تور گرجستان

در سال ۱۹۹۰، تور گرجستان در حدود ۳۵/۱۰۰ كيلومتر راه و جاده داشت كه از اين ميان ۳۱/۲۰۰ كيلومتر از آنها صاف شده بودند. در سال ۱۹۹۳ تور گرجستان در حدود ۱/۴۲۱ كيلومتر راه آهن داشت. بيشتر ريل ها ضخامتي در حدود ۱/۵۲۰ متر دارند و مسيرهاي اصلي همگي الكتريكي هستند. شاهراه شمالي، A۳۰۱، يا به عبارت ديگر شاهراه نظامي گرجستان، كه از ميان قفقاز بزرگ عبور مي كند و تا روسيه ادامه مي يابد، به هيچ عنوان شباهتي با توضيحاتي كه جغرافيدانان يوناني براي اولين بار در قرن اول پيش از ميلاد مسيح ارائه داده اند، ندارد. تا اوايل سده ۱۸۰۰ اين جاده تنها راه زميني شمالي به سوي روسيه بود.

بخش عظيمي از سيستم حمل و نقل تور گرجستان طي جنگ پنج روزه با روسيه در سال ۲۰۰۸ تخريب شد. اما از زمان شروع آتش بس، دولت گرجستان سرمايه گذاري عظيمي بر روي اين بخش انجام داده است و تعمير و مرمت ها در حال انجام هستند.

مرزهاي زميني و دريايي روسيه هنوز براي توريست ها بسته هستند و همچنين هنوز هم ورود به تور گرجستان از طريق اوستياي جنوبي و يا آبخازيا غيرقانوني است به اين دليل كه هيچگونه كنترل مرزي رسمي در اين مرزهاا وجود ندارد. گرچه مرز اوستياي شمالي كه از ميان گرجستان و روسيه عبور مي كند مجددا براي شهروندان گرجي و كشورهاي مستقل مشترك المنافع ( CIS ) باز شده است. عبور و مرور از مقررات سختيگرانه اي برخوردار هستند و هيچيك از ويزاهاي روسي و يا گرجي در اين ايستگاه بازرسي در دسترس نيستند.

 

منبع : توصيه هاي مفيد براي سفر به گرجستان، چگونه در امان باشيم؟ (بخش اول)


امتیاز :

بازدید : 13

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/12  | ۰۷ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

براي ورود به گرجستان هيچ واكسيناسيوني لازم نيست. البته با توجه به اينكه آمار و ارقام قابل اطمينان نشان مي دهند كه ۸۰درصد افراد در كشورهاي توسعه يافته به وضعيت مصونيت خود توجه كافي نمي كنند، توصيه مي شود كه اگر در اين گروه قرار داريد وضعيت مصونيت خود را به طور منظم بررسي كنيد. اين مصونيت ها عبارتند از كزاز، ديفتيري، فلج اطفال، سرخك، گوشك و سرخجه.

واكسن هاي توصيه شده براي حفظ سلامت در تور گرجستان :

انجام واكسيناسيون تركيبي هپاتيت A و B به تمام مسافران تور گرجستان بالاي يك سال توصيه مي شود. ويروس هپاتيت A عمدتا از طريق غذا يا آب آلوده منتقل مي شود و مي تواند موجب آسيب هاي جدي كبدي شود. ويروسس هپاتيت B از طريق خون آلوده، رابطه جنسي و يا اشياء آلوده از قبيل سوزن يا تيغ منتقل مي  شود و مي تواندد  موجب وارد آمدن آسيب جدي به كبد شود.

انجام واكسيناسيون حصبه نيز به تمام مسافراني كه به تور گرجستان سفر مي كنند توصيه مي شود.

بيماري هاري نيز در گرجستان و در قفقاز جنوبي در اوراسيا شايع است. سگ ها عامل ۹۹ درصد از بيماري هاري در انسان ها هستند كه منجر به مرگ مي شود. بنابراين به تمام افرادي كه قصد مسافرت دارند توصيه مي شوند اين واكسيناسيون را انجام دهند.

دوره نهفتگي بيماري اغلب يك الي سه ماه است اما مي  تواند از كمتر از يك هفته تا بيشتر از يك سال متغير باشد. بنابراين درمان فوري كه انجام واكسيناسيون پس از مواجهه يا post-exposure  ناميده مي شود، بايد هرر  چه سريعتر انجام شود.

تور گرجستان

در ۱۷ دسامبر ۱۰۱۰ يك پسر يازده ساله در بيمارستان بيماري هاي عفوني تفليس بر اثر ابتلا به بيماري هاري جان خود را از دست داد. اما اين ويروس در تور گرجستان شيوع نيافته بود. اين پسربچه چند روز پيش هنگام بازديد از خويشاوندانش در آذربايجان توسط يك سگ گاز گرفته شده بود.

گزارش ديگري در ارتباط با مرگ بر اثر هاري در سال ۲۰۱۰ به ثبت رسيد. در اين حادثه يك پسر ۱۷ ساله بر اثر گاز گرفتگي توسط يك سگ جان خود را از دست داد. او تا سه ماه پس از گاز گرفتگي كمك پزشكي دريافت نكرده بود.

هرچند در پايتخت، تفليس، خطري وجود ندارد اما بهتر است قبل از سفر همه بازديدكنندگاني كه به قسمت هاي جنوبي گرجستان سفر مي كنند يك دوره chloroquinine  براي پيشگيري از مالاريا دريافت كنند.

خطرناك ترين دوره زماني تور گرجستان ماه هاي جولاي تا اكتبر هستند. يكي از بهترين راه ها اينست كه تا حد امكان از پشه ها دوري كنيد. استفاده از لباس هاي پوشيده و دفع كننده هاي حشرات توصيه مي شود.

 

منبع : توصيه هاي مفيد درباره حفظ سلامت در تور گرجستان

 

تور خارجي تور داخلي

تور تركيه تور تايلند تور اروپا تور امارات تور هند تور اندونزي تور چين تور آمريكا تور مالزي تور ارمنستان تور بلغارستان

تور روسيه تور گرجستان تور قبرس تور مالديو تور كره جنوبي تور آفريقاي جنوبي تور سنگاپور تور استراليا تور عراق

تور استانبول تور آنتاليا تور كوش آداسي تور آنكارا تور بدروم تور آلانيا تور قونيه تور پوكت تور پاتايا تور بانكوك تور سامويي

تور يونان تور فرانسه تور ايتاليايي تور اسپانيا تور دبي تور بالي تور كوالالامپور تور قبرس شمالي تور قبرس جنوبي

 

تور مشهد تور كيش تور قشم تور اصفهان تور يزد تور شيراز تور شمال


امتیاز :

بازدید : 12

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/8  | ۰۷ | نویسنده : irnet2016 |