تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

<-PostTitle->

مردم تور ارمنستان به ناحق مورد سرزنش قرار مي گيرد. به اين دليل كه كشوري است كه به سختي تلاش مي كند به جلو حركت كند و لكه ننگي كه بر اثر درگيري هاي داخلي و بين العمللي به اعتبارش وارد شده است را پاك كند. بخشي از قفقاز كه در منطقه اوراسيا قرار دارد زيبا و خوش منظره است و شبيه يك ماجراجويي به نظر مي رسد. گرچه مانند همه ماجراجويي هاي خوب، نكات مهم و خواندني قبل از سفر به ارمنستان وجود دارند كه براي حفظ امنيت در طول سفرهايتان بايد به آنها توجه كنيد.

از منطقه "ناگورنو-كاباراخ" فاصله بگيريد. با وجود فرمان آتش بس كه از سال ۱۹۹۴ به اجرا درآمده است، اين جمهوري خودمختار عجيب و غريب ارمني توسط آذربايجان محاصره شده است.

اين قلمرو مورد بحث و اختلاف نظر قرار دارد و مناطق مرزي امن نيستند و منظور از ناامني وجود مين، گشت مرزي، اغتشاشات مرزي و گاهي تيراندازي است. فقط سعي كنيد از كل اين منطقه فاصله بگيريد.

ماجراجويي شما در تور ارمنستان نبايد شامل حضور و يا حتي تماشاي هيچگونه اعتراضاتي باشد.

احزاب سياسي پس از انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۰۸ به خشونت روي آوردند و برخورد شديد نيروهاي امنيتي دولت با اعتراض كنندگان منجر به كشته شدن ده نفر و زخمي شدن بسياري شد. با اينكه از آن زمان به بعد آشوبي رخ نداده است اما كار عاقلانه اين است كه محتاط باشيد.

مانند بسياري از كشورها، به خصوص در شهرها ، جرايم كوچك در تور ارمنستان شايع هستند. جيب بري و دزدي از ماشين ها بسيار رايج هستند. هوشيار باشيد چرا كه گزارشات متعددي از دزدي در قطارهايي كه از ارمنستان به گرجستان مي روند دريافت شده است.

چند مورد ديگر كه در ماجراجويي تان در تور ارمنستان بايد از آنها اجتناب كنيد: مواد مخدر، همجنسگرايي آشكارا و عكسبرداري از مناطق نظامي. در ارتباط با مواد مخدر بايد گفت كه مجازات استفاده، قاچاق و همراه داشتن آنها شامل جريمه نقدي و حبس هاي طولاني مدت مي شود.

از مناطق حساس عكس نگيريد، پايگاه ها، تجهيزات و تاسيسات نظامي فرقي نمي كند كه در چه شرايطي باشند. در غير اينصورت ممكن است دستگير و بازجويي شويد.

قسمتي از ماجراجويي در تور ارمنستان، مربوط به فرهنگ باستاني و شگفت انگيزش است. هر چند خارج كردن عتيقه ها و چيزهاي ديگري كه ارزش تاريخي دارند از قبيل نقاشي ها، فرش ها، كتاب هاي قديمي و يا آثار هنري ديگر، از كشور نياز به صدور مجوز مخصوص از وزارت فرهنگ ارمنستان دارد.

اگر يك مرد بالاي هجده سال هستيد و شهروند ارمنستان نيز محسوب مي شويد و نمي خواهيد كه ماجراجويي تان در تور ارمنستان شامل خدمت نظامي شود، قبل از سفر به اين كشور با مقامات رسمي ارمنستان مشورت كنيد.

بايد وضعيت خود را در ارتباط با خدمت نظام وظيفه بررسي كنيد. فرار از خدمت در تور ارمنستان يك جرم مهم محسوب مي شود و ممكن است هنگام ورود و يا خروج از كشور، دستگير، زنداني و جريمه شويد.

 

منبع : سفري امن به ارمنستان


امتیاز :

بازدید : 0

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/28  | ۰۷ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

متاسفانه بايد گفت كه ماجراجويي شما در تور ارمنستان ممكن است يك زلزله هم داشته باشد چرا كه تور ارمنستان در يك محدوده زلزله خيز قرار دارد.

يكي از زلزله هاي اخير و بسيار شديدي كه در سال ۱۹۸۸ و در نزديكي "اسپيتاك" در استان "لوري" به وقوع پيوست، باعث كشته شدن ۲۵۰۰۰ الي ۵۰۰۰۰ نفر و همچنين زخمي شدن هزاران نفر و ويراني چندين شهر ارمنستان شد. به علاوه زلزله باعث ريزش كوهها در جاده ها و اختلال در سرويس ها مي شود.

مشكلات سلامتي و حمل و نقل در ارمنستان:

كار زيادي براي اجتناب از اين زلزله ها در تور ارمنستان نمي توانيد انجام دهيد. اما اگر در يكي از آنها گرفتار شديد به گفته هاي مسئولان محلي و رسانه ها گوش كنيد.

تور ارمنستان

سفر در سرتاسر تور ارمنستان به خودي خود مي تواند بسيار ماجراجويانه باشد. استانداردهاي رانندگي در كشور ارمنستان بسيار ضعيف هستند، بد رانندگي كردن و در حالت مستي رانندگي كردن در تور ارمنستان بسيار رايجج است، جاده ها خوب نيستند و وسايل حمل و نقل عمومي نيز بسيار پرازدحام، فرسوده و غير قابل اعتماد هستند.

بايد از بزرگراه قديمي كه بين شهرهاي "آيجوان" و "نويمبريان" در منطقه "تاووش" وجود دارد و همچنين بزرگراه اصلي ميان شهرهاي "كايرانتز" و "باگانيس/ووسكوان"، دوري كنيد.

اين راه ها تقريبا فاصله كمي تا مرز آتش بس ميان نيروهاي نظامي تور ارمنستان و آذربايجان دارند. مسافرت داخلي در تور ارمنستان نياز به برنامه ريزي بسيار دقيق و توجه بسياري دارد. همچنين به خاطر داشته باشيد كهه مرزهاي زميني آذربايجان و تركيه بسته است. البته پروازهاي مستقيمي ميان "ايروان" و "استانبول" صورت ميي پذيرند.

اگر بيرون از پايتخت يعني "ايروان" دچار بيماري و يا جراحت شويد، امكانات درماني و پزشكي محدودي در اختيارتان قرار دارد. در صورت جراحات و صدمات شديد بايد به يك مكان پزشكي مناسب منتقل شويد. خوشبختانه در تور ارمنستان خطراتي كه ممكن است سلامت شما را تهديد كنند بسيار محدود هستند.

احتمال ابتلا به مالاريا در قسمت هاي غربي ارمنستان وجود دارد. بنابراين اگر تصميم داريد به اين قسمت ها با تور سفر كنيد حتما داروي مالاريا همراه خود داشته باشيد. در غير اينصورت واكسيناسيون مسافرتي پيشنهاد مي شود:

كزاز/ديفتري

هپاتيت هاي A و B

حصبه

فلج اطفال

از مصون بودن در مقابل سرخك، سرخجه و اوريون اطمينان حاصل كنيد.

اگر توصيه هاي بالا را بكار ببريد آنگاه ماجراجويي شما در تور ارمنستان به آرامي پيش خواهد رفت.

منبع : مشكلات سلامتي و حمل و نقل در ارمنستان


امتیاز :

بازدید : 1

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/22  | ۰۸ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

در سال هاي اخير مراكز خريد متعددي در تور ارمنستان افتتاح شده است كه اين كشور را در صنعت مد و فشن  و  عرضه پوشاك برند تا حد زيادي مشهور كرده است. خريد در تور ارمنستان بدون شك از مفرح ترين تور هايي است كه مي توان انجام داد. قبل از بازديد از اين مراكز بهتر است ابتدا با انواع مراكز خريد و تجاري در ارمنستان آشنا شويد و سپس اقدام به خريد كنيد.

بازار نينا

بازار نينا يا گنجينه هاي نينا  يك بازار سنتي براي خريد اقلام سنتي و دست دوز است كه در تور ارمنستان و در جايگاه خود بي نظير است. كالاهايي كه در اين بازار مشاهده مي كنيد به صورت مستقيم تحت نظر كمپاني نينا توليد ميشود كه به عنوان اقلام صادراتي به كشورهاي مختلف نظير آمريكا صادر ميشود.

اين بازار تنها براي خريد كردن در تور ارمنستان ميان گردشگران محبوب نشده است؛ بلكه بازديد از آن نظير بازديد از  موزه اي است كه شما را با فرهنگ و آداب و رسوم ارمني ها و تاريخ اين كشور در تور ارمنستان آشناا  مي كند.

تور ارمنستان

مركز خريد تاشير

يكي از مراكز معروف در تور ارمنستان كه انواع كالا ها را به صورت اصل در اختيار مشتريان قرار مي دهد، مركز خريد تاشير ايروان مي باشد. در اين مركز مي توانيد انواع كالا هاي مارك را جست وجو كنيد و البته قيمت ها نيز به خاطر اصالت كالا و برند توليد كنندگان كمي نسبت به ساير فروشگاه ها بالاتر است. در اين فروشگاه مي توانيد طلا، پوشاك و كفش و كيف خريداري كنيد.

مركز خريد مورگان

يكي ديگر از مراكز معروف كه عرضه كننده پوشاك به صورت انحصاري است، مركز خريد مورگان مي باشد. مورگان برندي معتبر در جهان است و پوشاك آن نيز قيمت معقول تري نسبت به ساير برندها دارد. اگر به دنبال پوشاك دخترانه و زنانه هستيد، از مركز خريد مورگان در تور ارمنستان بازديد كنيد.

منبع : مراكز تجاري وخريد در ارمنستان (3)


امتیاز :

بازدید : 1

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/15  | ۱۱ | نویسنده : irnet2016 |

<-PostTitle->

خريد در سفر جز اعمال لذت بخش است و مسافران در تور هاي تفريحي حتما زماني را براي خريد كردن در مراكز خريد صرف مي كنند. در تور ارمنستان نيز خريد كردن و بازديد از مراكز خريد و تجاري ارمنستان ميان گردشگران متداول است و معمولا كالاهاي مختلف را مي توان حتي زيرقيمت در برخي از فصول در اين كشور خريداري كرد؛ به شرط آن كه با بهترين مراكز خريد و تجاري ارمنستان آشنا باشيد.

فروشگاه بزرگ ايروان

مركز تفريحي تجاري ايروان در سال 2014 براي اولين بار به عنوان بزرگترين مركز خريد در ايروان تاسيس شد و توانست در همين مدت زمان كوتاه شهرت زيادي ميان مسافران در تور ارمنستان به دست آورد. يكي از علل محبوبيت اين فروشگاه نزد گردشگران، معماري بي نظير مجتمع است كه توسط طراحان مشهور و شركت هاي معماري بين المللي در جهان انجام شده است.

بد نيست بدانيد كه از بزرگترين مجتمع هاي عرضه كالاي مارك اصل در ايروان و به طور كلي تور ارمنستان اين فروشگاه مي باشد كه نمايندگي انحصاري پخش محصولات كالاي برند هاي مختلف نظير F&F , Mac غير مجاز مي باشدmetics , Zippy Clics Toys  و  Mini Raxevski  مي باشد. اين فروشگاه و مركز تجاري سالانه ميزبان بسياري از فستيوال ها و جشن هايي است كه در تور ارمنستان رخ ميدهد.

ريو گالري

ريوگالري نقش كليدي و اساسي در صنعت فشن و مد كشور ارمنستان ايفا مي كند و بنابراين گردشگران بيش از هر مركز ديگري به اين نقطه براي خريد اقلام خود در تور ارمنستان مراجعه مي كنند. اين فروشگاه توسط طراحان بهه نام جهان پيش از احداث مورد بازديد قرار گرفته است و عرضه كالا در اين مركز نيز به صورت كامل تحت نظرر شعبه هاي اصلي برند ها مي باشند.

راه رفتن در اين فروشگاه و در تور ارمنستان حسي متفاوت به بازديدكننده مي دهد؛ گويي كه در شهر كوچكي جدا  از ايروان در حال قدم زدن هستيد!

 

منبع : مراكز تجاري وخريد در ارمنستان (2)

 

تور خارجي تور داخلي

تور تركيه تور تايلند تور اروپا تور امارات تور هند تور اندونزي تور چين تور آمريكا تور مالزي تور ارمنستان تور بلغارستان

تور روسيه تور گرجستان تور قبرس تور مالديو تور كره جنوبي تور آفريقاي جنوبي تور سنگاپور تور استراليا تور عراق

تور استانبول تور آنتاليا تور كوش آداسي تور آنكارا تور بدروم تور آلانيا تور قونيه تور پوكت تور پاتايا تور بانكوك تور سامويي

تور يونان تور فرانسه تور ايتاليايي تور اسپانيا تور دبي تور بالي تور كوالالامپور تور قبرس شمالي تور قبرس جنوبي

 

تور مشهد تور كيش تور قشم تور اصفهان تور يزد تور شيراز تور شمال


امتیاز :

بازدید : 1

برچسب ها :

ادامه مطلب

تاريخ : 1395/10/7  | ۰۹ | نویسنده : irnet2016 |