تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

تور مسافرتي ، تور ، خدمات تور

<-PostTitle->

امن ترين و محتمل ترين راه براي ورود به تور گرجستان از طريق مسير هوايي است. با وجود كشمكش هاي اخير، فرودگاه ها از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند و پروازهاي ارزان قيمت زيادي از تركيه و ديگر كشورهاي اروپا به تور گرجستان وجود دارند. به علاوه از تركيه، روسيه و اوكراين نيز مي توان توسط كشتي هايي FERRY و از طريق درياي سياه به تور گرجستان وارد شد.

بهترين و امن ترين راه سفر به تور گرجستان :

با اتوبوس نيز مي توان از استانبول به ترابزون (۱۸ساعت) و تفليس (۳۰ساعت) سفر كرد. در گذشته تور با اتوبوس در سراسر تور گرجستان دشوار بود. اتوبوس ها از رده خارج و كندرو بودند. اما همه آنها تعويض شدهه اند و امروز اتوبوس هاي جديد و خوبي بين تفليس و تلاوي در تردد هستند. ميني بوس ها نيز جايگزين هاي سريعيي هستند اما رزرو كردن آنها از قبل ممكن نيست.

در تور گرجستان ميني بوس ها زماني حركت مي كنند كه ظرفيتشان تكميل شده باشد و مستقيم به سمت مقصد خود حركت مي كنند. يكي از توصيه هايي كه به توريست هاي تور گرجستان مي شود اينست كه بين ساعتهاي ۸ الي ۹ صبح در ايستگاه ها حضور داشته باشند. در ساعات بعدي روز به دليل اينكه تعداد افرادي كه قصد سفر دارند كاهش مي يابد، تكميل شدن ظرفيت اتوبوس زمان بيشتري لازم دارد و احتمال اينكه زمان انتظار طولاني تر شود بيشتر است.

در چنين مواقعي يك توريست بهتر است به دنبال يك تاكسي گروهي باشد كه تنها ۴ يا ۵ مسافر سوار مي كند. البته ممكنست كمي گران تر باشد اما به نظر مي رسد استفاده از اين نوع حمل و نقل مي تواند كمي سريع تر باشد.

سفر با قطار در تور گرجستان چندان تفاوتي با اغلب كشورهاي ديگر جهان ندارد. مانند بسياري از تورهاي اروپا ، گزارشاتي از حملات و دزدي هم در داخل قطارها و هم در اطراف ايستگاه راه آهن اصلي در تفليس دريافت شدهه است. تمام قطارها بايد از قبل رزرو شوند.

امروزه دولت تور گرجستان توانسته است نظمي بر سيستم راه آهن كه پيش تر با كمبود سوخت، حملات مسلحانه در قطارها و نابودي خطوط راه آهن و پل ها مواجه بوده است،  حاكم كند.

منبع : توصيه هاي مفيد براي سفر به گرجستان، چگونه در امان باشيم؟ (بخش دوم)


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ور گرجستان، تور تفليس، تور باتومي،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۲ دى ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۳:۱۰ | نویسنده : تور |